Hranilniki električne energije

Hranilniki električne energije, pogosto imenovani tudi baterijski sistemi za shranjevanje energije, so ključna komponenta sodobnih energetskih sistemov. Njihova glavna funkcija je shranjevanje presežkov električne energije, proizvedene iz različnih virov (kot so obnovljivi viri energije), in njihovo sproščanje v omrežje ali uporabo, ko je povpraševanje po energiji višje ali proizvodnja ni zadostna.

LiFePO4 (litij-železo-fosfat) hranilniki električne energije so znani po svoji dolgi življenjski dobi, visoki varnosti in stabilnosti, saj so manj nagnjeni k pregrevanju in samovžigu v primerjavi z drugimi litij-ionskimi baterijami. Prav tako ponujajo dobro zmogljivost pri različnih temperaturah zaradi česar so še posebej primerni za stacionarne sisteme za shranjevanje energije.

Večina baterijskih hranilnikov je narejenih na Kitajskem nekatere izjeme pa so z osnovnimi kitajskimi komponentami sestavljene v Evropi. Podjetja s katerimi imamo navezane poslovne stike za dobavo hranilnikov so SRP in Seplos. Obe podjetji pokrivata celotni spekter nizko napetostnih (51,2V) in visoko napetostnih (400V in več) hranilnikov električne energije za domačo (posamezno gospodinstvo) in komercialno/industrijsko uporabo. Garancija izdelkov je 10let oziroma 6000 ciklov, dobava se vrši iz skladišča v Evropi, baterije pa imajo vse potrebne certifikate za prodajo na evropskem trgu. Ne branijo pa se niti večjih projektov, kjer skupna kapaciteta baterij presega 100kWh ali celo 1MWh. Cene za nizkonapostne hišne hranilnike električne energije se gibljejo okrog 250 eur/kWh + DDV. Za visokonapetostne baterije pa je cena nekoliko višja. Spodaj so katalogi obeh podjetij:

srp
seplos

Za več informacij in ponudbo nas kontaktirajte na email ali še bolje na telefon, potrudili se bomo pripraviti ugodno ponudbo.

Prednosti hranilnikov električne energije so mnoge, naštejmo najpomembnejše:

1. Podpora obnovljivim virom energije

Integracija z obnovljivimi viri energije omogoča boljšo izrabo teh virov, kar je ključnega pomena za zmanjšanje emisij toplogrednih plinov in boj proti podnebnim spremembam. To je temeljni korak k trajnostni prihodnosti.

2. Stabilizacija omrežja

Uravnavanje razlik med proizvodnjo in porabo energije je bistvenega pomena za zanesljivo delovanje elektroenergetskega sistema, zlasti ob povečanem deležu obnovljivih virov energije.

3. Zanesljivost oskrbe

Zagotavljanje neprekinjene oskrbe z električno energijo je ključnega pomena za kritične infrastrukture in splošno družbeno stabilnost, zlasti v času izrednih dogodkov.

4. Zmanjšanje konic v povpraševanju

Zgladitev konic v povpraševanju prispeva k stabilnosti omrežja in zmanjšuje potrebo po dodatnih proizvodnih zmogljivostih, kar prinaša tako tehnične kot finančne koristi.

5. Optimizacija stroškov

Sposobnost shranjevanja energije, ko so cene nizke, in njene uporabe, ko so cene visoke, omogoča pomembne prihranke, kar je pomembno za gospodinjstva in podjetja.

6. Povečanje energetske učinkovitosti

Zmanjšanje izgube energije in boljša izraba obnovljivih virov prispevata k splošni učinkovitosti energetskega sistema, kar ima dolgoročne finančne in okoljske koristi.

7. Podpora električnim vozilom

Infrastruktura za hitro polnjenje in uravnavanje obremenitev je ključna za širšo uporabo električnih vozil, kar prispeva k zmanjšanju emisij v prometu.

8. Prilagodljivost in nadgradljivost

Modularni sistemi za shranjevanje energije omogočajo prilagoditev in razširitev glede na potrebe uporabnikov, kar je pomembno za prihodnje potrebe, vendar morda manj kritično kot druge navedene prednosti.